Doğal Zeytinyağı Sabunlarımız

DOĞAL ZEYTİNYAĞI SABUNLARIMIZ

Kazanlarda kaynatılarak yapılan düşük asitli yağlarla üretilmektedir. Sıcak suda daha iyi köpürdüğü için daha çok banyo sabunu olarak kullanılmaktadır. İlave edilen bitki parçacıkları ve özlerine göre çeşitlendirilmektedir.
Zeytinyağı Sabunu; Zeytinyağının antiseptik (mikrop öldürücü) özelliği sayesinde yüz ve vücut temizliği için idealdir. Zeytinyağı cidi besleyen E, A, D , K vitaminlerini içerdiğinden sabunların kullanımından sonra cilt yumuşak, pürüzsüz ve canlı olur, nem dengesi sağlanır. Ciltte oluşan akneleri, siyah noktaları, cildin yaşlanmasını, sarkmasını, tahrişi, pişiği önler. Saç dökülmesini, kepek ve baş derisindeki sivilceleri giderir. Tüm cilt tipleri için uygundur.
Kullanım Şekli; zeytinyağı saunu banyo sabunu olup soğuk suda az sıcak suda bol köpürür. Banyo kesesi veya lifi ile kullanılması önerilir. direk güneş ışığında ve su içerisinde bırakılmamalıdır.
Defne: Saç dökülmesine, kepeklenmeye karşı etkili bir sabundur. Cilt sağlığı için çok yararlıdır.
Çitlenbik: Saça doğal bir yumuşaklık veren bu sabun aynı zamanda saçınızın parlak bir görünüme sahip olmasına da yardımcı olur. Egzama ve deri hastalıkları açısında faydalı bir üründür.
Papatya: Papatya sabunu cildin rahatlamasına, sakinleşmesine ve kişinin huzur bulmasına yardımcı olur.Cilt hastalıklarına, illerimizdeki kaşıntı, çatlamalara, egzama gibi cilt hastalıklarına iyi gelir.
Killi: Yüzdeki siyah nokta ve aknelerin giderilmesinde çok etkilidir. Cilt üzerindeki sivilcelerin kurutarak geçmesine yardımcı olmaktadır.
Hamam Kokulu: Zeytinyağında doğal olarak bulunan E vitamini sayesinde cildin yenilenmesine yardımcı olur. Yumuşatıcı ve nemlendici özelliği ile saç, yüz ve vücut temizliğinde rahatlıkla kullanılabilir
Biberiyeli: Sivilceli ciltlerde güvenle kullanılabilir. Yağlı saçların yağını alır ve bakım sağlar. Saç köklerini güçlendirir. Biberiye sabununun yağ çözücü, hücre yenileyici ve cilt besleyici özelliği ile selülit tedavisinde de kullanılır.
Isırgan: Cilt lekelerini giderir, akne ve sivilce tedavilerinde yardımcı olur. Daha çok yağlı ciltler için tercih edilen ısırgan otu sabunu, peeling etkisi vardır ve ölü derileri temizlemek için size ciddi anlamda fayda sağlar.
Zeytinyağı: Saç dökülmelerine karşı saç tellerinin beslenerek kalınlaşmasına, güçlenerek gürleşmesine, yıpranmayı azaltarak hacim kazanmasına, ciltteki saç ve derisinde oluşan mantar, kaşıntı bunlara bağlı kepeklenme ve benzeri cilt problemlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
Kükürtlü: Yağlı ve akneli bir cilt yapısına sahip olanlara pürüzsüz bir cilt kazandıran kükürtlü sabun, cildi fazlaca kurutma özelliğinden dolayı, kuru cilt sahiplerinin kullanmaması gereken bir sabundur.

YUKARI